Izabela

11. 04.

O jménu: mi

Jméno Izabela je ženského původu a má hebrejský původ. Jeho význam je "Bůh je moje přísaha" nebo "Bůh je můj závazek". Toto jméno je velmi oblíbené v řadě zemí po celém světě, jako například v Polsku, Portugalsku, Španělsku, Itálii nebo v Latinské Americe. V některých zemích se může psát také jako Isabela nebo Isabella.

Historie jména Izabela sahá až do biblických dob, kdy bylo pojmenováno po Izabel, manželce krále Ahaba v díle Starého zákona. V křesťanské tradici je také spojováno s příběhem svaté Izabely, která byla španělskou princeznou a později se stala královnou Portugalska.

V průběhu let se jméno Izabela stalo velmi populárním a v různých dobách se objevovalo v různých variantách. Například v 16. století bylo velmi oblíbené ve Francii a v 19. století v Anglii. V současné době se stále drží mezi oblíbenými jmény pro dívky.

Jméno Izabela je spojováno s různými vlastnostmi, jako je krása, síla, odvaha a vytrvalost. Dívky s tímto jménem jsou často považovány za inteligentní, ambiciózní a nezávislé. Mají také tendenci být kreativní a umělecky nadané.

Mezi známé nositelky jména Izabela patří například španělská královna Izabela I. Kastilská, portugalská královna Izabela I. nebo brazilská princezna Izabela Maria. V současnosti je to také oblíbené jméno v showbyznysu, například brazilská modelka Izabel Goulart nebo španělská herečka Izabel Goulart.

Věří se, že dívky s tímto jménem mají silnou osobnost a jsou schopné dosáhnout svých cílů. Jméno Izabela je tedy skvělou volbou pro rodiče, kteří chtějí své dceři dát silné a významné jméno.

Zajímavost: V některých zemích, jako například v Brazílii, je jméno Izabela spojováno s módou a luxusem, protože tamní královna Izabela byla známá svým vkusem a štědrostí.

Další svátky

Vladimír
23. 05.
Jana
24. 05.
Emil
22. 05.
Monika
21. 05.
Viola
25. 05.
Zbyšek
20. 05.