Libuše, Amálie

10. 07.

O jménu: zas

Libuše a Amálie jsou dvě krásná a významná ženská jména, která mají bohatou historii a význam. Název Libuše pochází z českého jazyka a má význam "milá, laskavá". Toto jméno bylo velmi oblíbené v dobách středověku a bylo spojováno s královnou Libuší, která byla známá svým moudrostí a schopností předpovídat budoucnost.

Amálie je jméno řeckého původu a znamená "pracovitá, usilovná". Toto jméno bylo velmi populární v Evropě v 19. století a bylo spojováno s královnou Amálií, manželkou portugalského krále. Toto jméno je také spojováno s řadou významných žen, jako například s básnířkou Amálií Riegelovou nebo spisovatelkou Amálií Kutinovou.

Obě jména jsou velmi oblíbená dodnes a jsou nositeli mnoha významných osobností. Libuše je například jméno české herečky Libuše Šafránkové nebo české tenistky Libuše Průšové. Amálie je pak jméno české spisovatelky Amálie Dubské nebo české herečky Amálie Kyselkové.

Libuše a Amálie jsou také oblíbená jména pro dívky v mnoha zemích po celém světě. Jsou symbolem krásy, síly a moudrosti a jejich nositelky jsou často spojovány s výjimečnými osobnostmi. Ať už si vyberete jedno z těchto jmen pro svou dceru, určitě jí dodáte kus záře a elegance.

V současné době jsou Libuše a Amálie stále populární jména a jejich význam a historie je stále živá. Takže pokud hledáte krásné a významné jméno pro svou dceru, můžete s klidem sáhnout po Libuši nebo Amálii a být si jistí, že jste vybrali jméno, které bude vaši dceru provázet celým životem.

Další svátky

Vladimír
23. 05.
Jana
24. 05.
Emil
22. 05.
Monika
21. 05.
Viola
25. 05.
Zbyšek
20. 05.