Nora

08. 07.

O jménu:

Nora je ženské jméno s krásným významem. Pochází z latinského jména Honora, což znamená "uctění" nebo "úcta". Toto jméno bylo původně používáno jako příjmení, ale později se stalo oblíbeným jako křestní jméno pro dívky.

V historii se jméno Nora objevuje v různých kulturách. V křesťanské tradici bylo spojováno s mučednicí svatou Norou, která byla popravena za svou víru v 3. století. V islámské tradici se jméno Nora objevuje jako jedno z 99 jmen Alláha.

Nora je také oblíbené jméno v literatuře a umění. V Shakespearově hře "Romeo a Julie" je jedna z postav pojmenována jako Nora. V moderní době se jméno Nora objevuje v mnoha populárních filmech, knihách a seriálech.

Jméno Nora je oblíbené pro svou jednoduchost a krásu. Je to krátké a snadno zapamatovatelné jméno, které se vyslovuje stejně v mnoha jazycích. V mnoha zemích je to jedno z nejčastěji používaných jmen pro dívky.

V současné době se jméno Nora stále drží své popularity a můžeme ho najít v mnoha různých variantách, jako například Norah, Norina nebo Norika. Pokud hledáte krásné a silné jméno pro svou dceru, Nora by mohla být skvělou volbou.

Další svátky

Roland
14. 06.
Antonín
13. 06.
Vít
15. 06.
Zbyněk
16. 06.
Antonie
12. 06.
Adolf
17. 06.