Radovan

14. 01.

O jménu: sa na stránku

Radovan je mužské jméno slovanského původu. Jeho význam je spojen s přídavným jménem "radovat se" nebo "radost". Proto se jméno Radovan často překládá jako "ten, kdo přináší radost".

Jméno Radovan má svůj původ v období středověkého křesťanství. V té době bylo velmi populární a používalo se v mnoha slovanských zemích. V českém kalendáři má svátek 4. března.

Jméno Radovan se vyskytuje v různých variantách v různých jazycích. V bulharštině je to Radko, v polštině Radzimierz a v ruštině Radomir. V češtině se používá i zkrácená verze jména - Radek.

Mezi nejznámější nositele jména Radovan patří český herec Radovan Lukavský nebo slovenský spisovatel Radovan Zogović. V České republice je dnes toto jméno poměrně běžné a v roce 2020 bylo podle statistik nejčastěji udělovaným mužským jménem.

Jméno Radovan je spojeno s pozitivními vlastnostmi, jako je radost, štěstí, optimismus a přátelskost. Lidé s tímto jménem jsou často vnímáni jako veselí a příjemní společníci. Mají také tendenci být velmi loajální a věrní svým blízkým.

V současné době je trendem dávat dětem moderní a originální jména, ale jméno Radovan stále zůstává oblíbenou volbou pro mnoho rodičů. Jeho význam a historie ho činí zajímavou volbou pro každého, kdo hledá jméno pro svého syna.

Vybrat jméno pro své dítě je velká zodpovědnost a rodiče by měli zvážit nejen zvuk a význam, ale také historii a vývoj daného jména. Jméno Radovan má bohatou historii a jeho význam je stále aktuální. Proto není divu, že se stále těší velké oblibě mezi rodiči.

Další svátky

Vladimír
23. 05.
Jana
24. 05.
Emil
22. 05.
Monika
21. 05.
Viola
25. 05.
Zbyšek
20. 05.