Sabina

22. 10.

O jménu: strukturovaný text

Sabina je ženské jméno, které má svůj původ v latinském slově "sabina". Toto slovo označovalo ženy, které pocházely z italského kmene Sabinů. Tento kmen byl známý svou odvahou a statečností, což jsou vlastnosti, které jsou spojovány i s nositelkami jména Sabina.

V českém prostředí se jméno Sabina začalo používat až v 19. století, kdy se stalo oblíbeným díky svému hezkému zvukovému projevu a významu. V současné době patří mezi stále oblíbená jména pro dívky.

Mezi známé nositelky tohoto jména patří například herečka Sabina Remundová nebo zpěvačka Sabina Laurinová. V zahraničí se jméno Sabina vyskytuje například v Itálii, Španělsku, Německu nebo Francii.

Jméno Sabina je spojováno s různými významy, mezi které patří například "statečná", "odvážná", "silná" nebo "krásná". Tyto významy odrážejí charakteristické vlastnosti nositelek tohoto jména.

Pokud hledáte jméno pro svou dceru, které bude mít krásný zvuk a bude vyjadřovat sílu a odvahu, pak je Sabina skvělou volbou. Je to klasické a elegantní jméno, které bude vaší dceři sloužit po celý život.

Další svátky

Jakub
25. 07.
Anna
26. 07.
Kristýna
24. 07.
Věroslav
27. 07.
Libor
23. 07.
Magdaléna
22. 07.