Věra

08. 10.

O jménu: do

Jméno Věra pochází z latinského slova "verus", což znamená pravdivá. Věra je ženské jméno, které je odvozeno od mužského jména Věroslav. Jméno Věra je velmi oblíbené v zemích bývalého Sovětského svazu a v zemích střední a východní Evropy.

Věra je jméno s dlouhou historií. V antickém Řecku bylo jméno Vera spojováno s bohyní pravdy a spravedlnosti. V křesťanské tradici se jméno Věra objevuje jako jméno svaté Marty, která byla popravena za svou víru v Krista. V průběhu středověku se jméno Věra stalo velmi populárním v Rusku a dalších slovanských zemích.

Jméno Věra je spojováno s vlastnostmi jako jsou pravdivost, věrnost, důvěryhodnost a spolehlivost. Lidé s tímto jménem jsou často považováni za pevné a stabilní osobnosti. Jsou to lidé, na které se můžete spolehnout a kteří vám vždy řeknou pravdu.

V současné době se jméno Věra stále častěji objevuje i v západních zemích. Mezi nejznámější nositelky tohoto jména patří například americká herečka Vera Farmiga nebo britská zpěvačka Vera Lynn. Jméno Věra je také oblíbené v literatuře a filmu, například jako jméno hlavní postavy v románu a filmu "Věra Drake".

Věra je krásné a silné jméno, které může být pro svou významovou hodnotu a historii skvělou volbou pro vaše dítě. Ať už se rozhodnete pojmenovat svou dceru Věrou, nebo použít jméno jako druhé jméno, určitě tím vyjádříte svou víru v pravdu a spravedlnost.

Další svátky

Vladimír
23. 05.
Jana
24. 05.
Emil
22. 05.
Monika
21. 05.
Viola
25. 05.
Zbyšek
20. 05.