Dres

Význam slova: Oblečení, které se nosí na sportovní akce nebo při určitých příležitostech. Jedná se o soubor oděvů, které tvoří celek a mají stejný design a barvu. Může se jednat o kompletní sportovní sestavu, nebo o společenský oblek. V případě sportovního dresu se obvykle jedná o tričko a kraťasy nebo kalhoty, které mají na sobě nápis nebo emblém týmu nebo značky. V případě společenského dresu se jedná o sako, kalhoty a košili, které jsou navzájem sladěné a mají společný design.

Synonyma: uniforma, oblek, šaty, kostým, oděv, úbor, šusťáky, sportovní oblečení, tepláky, džíny

Hovorově: Dress, shirt, garment, jersey, outfit, uniform

Další synonyma

Hospodaření

Hospodaření je soubor činností spojených s financováním a řízením hospodářských subjektů. Jedná se o plánování, organizaci, kontrolu a rozhodování o využívání zdrojů, které jsou k dispozici pro dosažení stanovených cílů. Hospodaření se týká jak jednotlivců, tak i firem, států nebo jiných organizací. Jeho cílem je dosáhnout co nejefektivnějšího využití dostupných prostředků a zajištění udržitelného hospodářského růstu.

Sled

Pozorovat či šmírovat, sledovat pohyb nebo chování určité osoby, zvířete či objektu.

Zregulovat

Nastavit, usměrnit. Slovo \"zregulovat\" znamená provést změny nebo úpravy, aby se dosáhlo určeného cíle nebo aby se zajistila správná funkce. V kontextu se jedná o nastavení nebo úpravu něčeho, aby bylo v souladu s určitými pravidly nebo aby bylo řízeno a kontrolováno.

Dokladový

Dokladový označuje něco, co slouží jako důkaz nebo potvrzení o určité skutečnosti. Může se jednat o dokument, papír nebo jiný materiál, který obsahuje informace nebo údaje. Tento termín se používá především v souvislosti s administrativou, úřady nebo právními záležitostmi. Dokladový může být také synonymem pro listinný nebo dokládací, což znamená, že se jedná o něco, co se dá předložit jako důkaz nebo potvrzení.

Kotlina

přírodní útvar, který je obklopen horami, kde se nachází nížina. Je to prostor, který je ohraničen z větší části terénem a je často velmi úrodný. V jeho okolí se nachází často řeky a potoky. Kotlina je charakteristická svým rovinatým povrchem, který je často využíván pro zemědělství. Je to také ideální místo pro vznik měst a vesnic. V některých případech může být krajina kolem kotliny velmi strmá a vytvářet tak krásné kaňony a soutěsky.

Unavit

Vyčerpat, vyčerpání fyzické nebo psychické síly, způsobit pocit únavy, vyčerpání energie.