Lavice

Význam slova: Nábytek určený pro sezení, obvykle s opěradlem a často s područkami. Je vhodný pro jednoho člověka a je určen k sezení u stolu nebo jiného pracovního místa. Obvykle je vyroben z dřeva nebo kovu a může být polstrovaný. Je menší než křeslo a větší než taburet.

Synonyma: židle, taburet, křeslo, křesílko, konferenční židle, lavice s opěradly, křeslo s opěradly, židlička, špalík, gauč

Hovorově: sedadlo, sestavení, stolička, nábytek, dřevěná sestava, lavička

Další synonyma

Arbitrární

Nepředvídatelný, náhodný, založený na subjektivním rozhodnutí.

Bomba

explozivní prostředek určený k ničení nebo poškozování cíle.

Děsivý

Strach nahánějící, hrůzostrašný, velmi nepříjemný. Popisuje situaci nebo věc, která vyvolává silný pocit strachu, úzkosti nebo hrůzy. Je to stav, kdy se člověk cítí ohrožený a připravený na útěk nebo obranu. Děsivý může být například film, příběh, noční můra, ale i přírodní jevy jako bouřka nebo zvířata jako hadi nebo pavouci. Je to stav, který může být subjektivní a závisí na osobních zkušenostech a vnímání.

Intrika

Intrika je negativní slovo, které označuje pleticha, zášť a zákeřné jednání. Používá se pro popis situací, kdy někdo tajně plánuje a manipuluje s ostatními za účelem dosažení svých cílů. V kontextu může být použito pro popis komplikovaného a nečestného jednání, které má za následek zmatek a konflikty.

Hraný

slovo \"hraný\" znamená konzumovat jídlo nebo nápoje, obvykle s chutí až do sytosti. Je to činnost, která zahrnuje žvýkání a polykání potravy, aby se uvolnily její živiny a energie pro tělo. Hraní se tedy může vztahovat k jakémukoli typu jídla nebo nápoje, který je určen k poskytnutí nutričních hodnot a uspokojení hladu.

Presentace

Výklad, prezentace, přednáška. Jedná se o formu sdělení informací, názorů nebo myšlenek pomocí mluveného slova před publikem. Prezentace může být použita v různých oblastech, jako jsou škola, práce nebo veřejné vystoupení. Je důležité, aby byla prezentace strukturovaná, srozumitelná a zajímavá pro posluchače. Cílem prezentace je předat posluchačům určité informace a přesvědčit je o určitém názoru nebo stanovisku.