Prostoduchý

Význam slova: Neznalost, nedostatek vzdělanosti, nezkušenost, nedostatek znalostí.

Synonyma: hloupost, naivita, nevzdělanost, neinformovanost, hloupý, primitivní, neosvícený, prosták, nechápavý, přízemní

Hovorově: hloupý, jednoduchý, naivní, nezkušený, přímočarý, banální

Další synonyma

Nestraník

Osoba, která je neutrální a nevyjadřuje žádné zaujaté stanovisko. Je nezaujatá a nezaujmoutá v otázkách, které se týkají politiky, náboženství nebo jiných kontroverzních témat. Nestraník se snaží zůstat objektivní a neupřednostňovat žádnou stranu.

Rosol

Rosol je vývar, který se vyrábí vařením masa, kostí a zeleniny. Je to hustý a silný vývar, který se používá jako základ pro polévky, omáčky nebo na dochucení jídel. Vývar je bohatý na minerály a vitamíny a má blahodárné účinky na trávení.

Rebelantský

Odbojný, nesouhlasící, vzdorující, nepoddajný, nekonvenční.

Sexista

Slovo popisuje osobu, která má negativní postoj k rovnosti pohlaví a podporuje diskriminaci na základě pohlaví.

Civilista

Člověk, který je občanem nebo obyvatelem určité země nebo města. Je to osoba, která má určité práva a povinnosti vůči státu, ale zároveň má i svobodu jednat a rozhodovat o svém životě. Slovo civilista se používá především v právním a politickém kontextu.

Pensista

Osoba, která pobírá důchod nebo rentu. Je to člověk, který již ukončil svou pracovní kariéru a nyní se věnuje odpočinku a užívání si volného času. Pensista může být také označení pro osobu, která je již v pokročilém věku a nemá již schopnost pracovat.