Úředník

Význam slova: Osoba, která pracuje v úřadu a vykonává administrativní úkony, jako například vyřizování dokumentů, zapisování informací nebo poskytování informací.

Synonyma: úředník, úřední, úředníček, úředníkář, úředníkářka, úředníčekář, úředníčekářka, úřadník, úřadní, referent

Hovorově: Kancelářní král, Byrokratický šéf, Papírový šťoural, Úřední blbec, Formulářový robot, Zaměstnaný na papíry

Další synonyma

Sličný

Slovo "sličný" znamená, že něco je krásné, půvabné, přitažlivé a příjemné na pohled. Jedná se o vlastnost, která vyjadřuje estetickou hodnotu, podobnost nebo dokonalost. Slovo "sličný" se používá k popisu vzhledu, ale může se také vztahovat k charakteru nebo chování.

Trable

Slovo "trable" označuje problémy, starosti nebo obtíže, které někdo má. Může se jednat o nepříjemné situace nebo nečekané události, které způsobují nepohodlí nebo komplikace. Tento výraz se často používá v hovorové řeči a má negativní konotaci.

Exposiční

EXPOSIČNÍ - představení, uvedení, prezentace, obvykle v souvislosti s uměleckým dílem nebo výstavou.

Prodělávat

Vyjádření toho, že někdo nebo něco prochází určitým procesem, který může být náročný nebo nepříjemný. Může se jednat o finanční ztrátu, fyzické utrpení nebo emocionální zátěž. V tomto kontextu se jedná o obecný popis slova "prodělávat", který zahrnuje všechny možné významy tohoto slova.

Svrchovaný

Slovo "svrchovaný" označuje nejvyšší a nejmocnější pozici, která má nadřazenost nad ostatními. V tomto kontextu se jedná o osobu nebo instituci, která má absolutní moc a kontrolu nad určitým územím nebo skupinou lidí.

Éterický

Abstraktní, nadpozemský, nehmotný, duchovní.