Znárodnit

Význam slova: převést soukromý majetek do vlastnictví státu, čímž se stává státním vlastnictvím a státním monopolizováním.

Synonyma: nacionalizovat, státně vlastnit, státním monopolizovat, státně kontrolovat, státním obhospodařovat, státně spravovat, veřejně kontrolovat, veřejně vlastnit, veřejně obhospodařovat, veřejně spravovat

Hovorově: převzít, státně se zmocnit, oduševnit, přípoutat, naverbovat, zabrat

Další synonyma

Nesouměrný

Slovo nesouměrný popisuje stav, kdy není zachována rovnoměrnost či symetrie. Označuje něco, co je nerovnoměrné, asymetrické nebo nepravidelné.

Zpoznenáhla

Slovo "zpoznenáhla" znamená, že něco je zpomalené nebo opozdilé.

Rašit

Kreslit nebo skicovat, tedy vytvářet obrazy, nákresy nebo jiné vizuální reprezentace. Slovo se používá zejména v souvislosti s uměleckým či technickým vyjádřením.

Zelený

barva, která je typická pro smaragdový kámen nebo pro přírodu, která je plná života a energie. Je to sytě zelená barva, která může být spojena s různými významy, jako jsou naděje, život, mládí, harmonie, čistota nebo peníze. V kontextu "zelený" se jedná o barvu, která symbolizuje přírodu a vše živé, ale také může být spojena s pocitem klidu a uklidnění. Je to jedna z nejčastěji používaných barev v designu a má široké spektrum významů.

Počet

Množství nebo počet, který vyjadřuje určitou míru nebo úhrn určitého jevu nebo skutečnosti. Slovo počet se používá k vyjádření kvantitativního vyjádření něčeho, jako například počet lidí, počet předmětů nebo počet dnů. V kontextu se jedná o vyjádření určitého počtu, který je vztahován k nějakému jevu nebo skutečnosti.

Zpěčovat se

Rozmýšlet, zvažovat, uvažovat. Slovo zpěčovat se znamená přemýšlet nad něčím, vážit si možností a hledat odpovědi. Je to proces, který se odehrává v naší mysli, kdy se snažíme pochopit nebo vyřešit nějakou situaci nebo problém. Zpěčování se může týkat různých témat a je součástí našeho každodenního života. Je to důležitá schopnost, která nám pomáhá v rozhodování a řešení problémů.