Božec

Význam slova: Božec je označení pro něco, co patří bohu, je spojeno s božstvem nebo je jím obdařeno. Může se jednat o boží dar, božskou moc nebo božskou ochranu. Tento výraz může být použit také jako přídavné jméno, například výraz "boží" může vyjadřovat něco svatého, posvátného nebo dokonalého. Božec může být také synonymem pro božstvo nebo boží bytost. Božec

Synonyma: bůh, bůhův, boží, božstvo, boha, boží osoba, božský, nebeský, vznešený, vysoký

Hovorově: božík, pánbůh, pánbožek, bůháček, božíček, boženka

Další synonyma

Nerozvážný

označuje osobu nebo jednání, které není rozumné nebo uvážené, a často vede k nežádoucím následkům.

Narovnávat

Vyrovnávat, upravovat do přímého stavu. Jedná se o proces, při kterém se něco, co bylo zkroucené, ohnuté nebo nesouměrné, přivádí do rovného stavu. Tento termín se často používá ve spojitosti s fyzickými objekty, jako jsou například rovnátka nebo nářadí, ale může být také použit v přeneseném smyslu pro situace, kdy se snažíme vyrovnat nějaký problém nebo nesrovnalost. Narovnávání je tedy činností, která má za cíl dosáhnout rovnováhy a správného uspořádání.

Pořadač

Pořadač je označení pro přístroj nebo program, který slouží k řízení a organizaci různých prvků nebo údajů. Může se jednat například o řadič disku, řídicí jednotku počítače nebo software pro řazení dat. Jeho úkolem je zajistit efektivní a přehledný způsob organizace a správy prvků či informací.

Parket

Dřevěná podlahovina skládající se z pravidelně uspořádaných prken nebo dlaždic. Používá se jako krytí pro podlahy v interiéru, zejména v obytných prostorách. Parket je obvykle vyroben z tvrdého dřeva a má hladký povrch, který je často lakován nebo olejován. Jeho hlavní funkcí je chránit podkladovou podlahu a zároveň sloužit jako estetický prvek, který ovlivňuje celkový vzhled místnosti.

Usmívat se

Vyjadřovat radost nebo štěstí pomocí úsměvu.

Fáma

Příběh, který se šíří ústním podáním a není podložený důkazy. Je to druh zvěsti, která se často šíří mezi lidmi a může být pravdivá nebo nepravdivá. Fáma může být také nazývána jako báchorka nebo pověra. Je důležité ověřovat pravdivost fám, než se na ně spoléhat a šířit je dál.