Koordinovat

Význam slova: Organizovat a regulovat určitou činnost nebo proces tak, aby byl účinný a efektivní. Zahrnuje plánování, řízení a koordinaci různých prvků nebo činností, aby fungovaly v harmonii a dosáhly stanovených cílů.

Synonyma: :řídit, organizovat, regulovat, provádět, synchronizovat, usměrňovat, řízení, řídící, plánovat, upravovat

Hovorově: naplánovat, uspořádat, harmonizovat, sjednotit, srovnat, dohodnout

Další synonyma

Trudnomyslný

Osoba, která je sklíčená, ztrácí naději nebo se cítí beznadějně. Je plná smutku a beznaděje, což se projevuje v jejím chování a myšlení. Osoba je plná trudnomyslnosti a má sklony k depresi. Její nálada je skleslá a zoufalá.

Nedobrota

Negativní charakteristika pro člověka, který se chová nečestně a zkaženě. Popisuje osobu, která jedná proti mravním zásadám a nemá soucit s druhými.

Posměvačnost

Slovo popisuje negativní postoj k něčemu nebo někomu, který je vyjádřen prostřednictvím posměšných nebo urážlivých poznámek, karikatury nebo sarkasmu. Je spojeno s pohrdáním a urážlivým jednáním vůči druhým.

Úhel

Geometrický útvar vznikající průnikem dvou paprsků nebo dvou přímkových úseček. Je určen dvěma rameny, která se protínají v jednom bodě. Úhel může být měřen v jednotkách stupňů nebo radiánů a je důležitým pojmem v geometrii a fyzice.

Nervózní

Rozčilený, napjatý. Slovo \"nervózní\" popisuje stav, kdy je člověk podrážděný, unavený nebo vystresovaný. Může se projevovat neklidem, nespavostí, zvýšenou podrážděností nebo nervozitou. Je spojeno s narušením emocionální rovnováhy a může být způsobeno různými faktory, jako jsou stres, úzkost, nedostatek spánku nebo jiné psychické problémy. Celkově lze říci, že nervozita je stavem, kdy je člověk náchylný k projevům negativních emocí a je obtížné udržet si klidnou a vyrovnanou náladu.

Kysličník

Kysličník je chemická sloučenina, která obsahuje kyslík a další prvky. Její vlastnosti jsou kyselé a korozivní, což znamená, že může způsobit poškození materiálů. V přírodě se vyskytuje například jako oxid uhličitý nebo oxid siřičitý. V laboratořích se často používá jako kyselina, například kyselina dusičná nebo kyselina sírová. V průmyslu se využívá například při výrobě hnojiv nebo při čištění odpadních vod.