Kudy
Význam slova: Trasou nebo průchodem. Slovo "kudy" se používá pro označení směru nebo cesty, kterou je možné se někam dostat. Je to slovo, které se využívá v situacích, kdy je potřeba určit směr nebo cestu k nějakému místu. Je to zkrácený výraz pro otázku "kudy jít" nebo "kudy jet". Používá se především v hovorové řeči a má velký význam pro orientaci v prostoru.
Synonyma: cestou, trasou, průchodem, směrem, přístupem, postupem, cílem, prostorem, dolem, směrem
Hovorově: kam, kudyž, kde, kudykoliv, kudybyste, kudyžebyste
Další synonyma
Odióznost
slovo označující nepříjemnost, nechutnost nebo odpor. Používá se k popisu něčeho, co je považováno za odpudivé, nepříjemné nebo nechutné. Může se také používat k popisu něčeho, co vyvolává silné negativní emoce nebo odpor.
Pitvornost
POPIS_SLOVA - slovo \"pitvornost\" vyjadřuje nepříjemný, odporný, nechutný nebo odpudivý charakter něčeho nebo někoho. Je to pocit, který vyvolává odpor a znechucení. Toto slovo se používá především v souvislosti s nechutnými nebo strašidelnými věcmi nebo situacemi, které působí na člověka jako velmi nepříjemné až děsivé. V jiném kontextu může vyjadřovat také něco, co je nekvalitní, nebo něco, co je v rozporu s estetickými normami.
Vyšplíchat
Vyšplíchat znamená vyskočit nebo vystoupat nahoru. Je to akce, kdy se člověk nebo zvíře pomocí svých končetin dostává na vyšší místo nebo se pohybuje nahoru. Je to činnost, která vyžaduje sílu a obratnost.
In statu quo
Slovní spojení \"in statu quo\" znamená, že se něco nachází v původním stavu, bez změn a bez schválení. Jedná se o latinský výraz, který se používá zejména v právních a politických souvislostech.
Astronomický
Astronomický znamená související s astronomií, tedy vědou o vesmíru, hvězdách, planetách a dalších nebeských tělesech. Slovo se používá pro označení všeho, co souvisí s tímto vědním oborem, jako jsou například astronomické pozorování, astronomická data, astronomické jevy atd. V kontextu se tedy jedná o výraz pro vše, co souvisí s vesmírem a nebeskými objekty.
Farmář
Osoba, která se zabývá pěstováním plodin a chovem zvířat pro vlastní potřebu nebo pro prodej. Farmáři se starají o svou farmu, na které pracují, aby získali potraviny pro sebe a pro ostatní. Jsou to hospodáři, kteří se věnují zemědělství a produkci potravin.