Obapolně

Význam slova: Slovo "obapolně" označuje stav, kdy něco platí nebo funguje na obou stranách, v opačném směru nebo na obou stranách současně. Je to složenina z předpony "oba" a přídavného jména "polní". Používá se například v kontextu, kdy je něco viditelné nebo platí pro obě strany, nebo v případě, kdy něco funguje z obou stran stejně.

Synonyma: recipročně, opačně, oboustranně, vzájemně, obojístranně, navzájem, zpětně, retrálně, návratně, oběma směry

Hovorově: půl na půl, dvojnásobně, napůl, poloviční, polovičně, dvojitě

Další synonyma

Koncepční

Abstraktní popis nebo konceptuální představa.

Účetní

Osoba, která se zabývá vedením účetnictví a kontrolou finančních záznamů v podniku.

Brzo

brzo je charakterizován jako rychlost, neboli schopnost pohybovat se rychle. V tomto kontextu se jedná o příslovce, které vyjadřuje rychlostí. Slovo brzo se používá pro vyjádření časového úseku, který se blíží nebo nastane v krátkém čase. Toto slovo může být použito i pro vyjádření něčeho, co se stane dříve než se očekává. Je tedy spojeno s pojmy jako rychlost, čas, časně, dříve, předčasně, záhy, včas apod.

Nelákavý

nepřitažlivý, nežádoucí, odpudivý.

Děsivý

Strach nahánějící, hrůzostrašný, velmi nepříjemný. Popisuje situaci nebo věc, která vyvolává silný pocit strachu, úzkosti nebo hrůzy. Je to stav, kdy se člověk cítí ohrožený a připravený na útěk nebo obranu. Děsivý může být například film, příběh, noční můra, ale i přírodní jevy jako bouřka nebo zvířata jako hadi nebo pavouci. Je to stav, který může být subjektivní a závisí na osobních zkušenostech a vnímání.

Reflexe

je schopnost zpracovávat a interpretovat informace, které přijímáme ze svého okolí. Jedná se o automatickou reakci na vnější podněty, která umožňuje našemu tělu a mysli přizpůsobit se situaci. Reflexe je důležitá pro naše přežití a fungování v běžném životě. Zahrnuje nejen fyzické reakce, ale i mentální procesy, jako je učení, paměť a vnímání. V kontextu slova se často používá ve spojitosti s introspekcí, tedy schopností sebezkoumání a sebereflexe.