Odpočinkový
Význam slova: je spojen s relaxací a odpočinkem. Označuje věci nebo činnosti, které slouží k obnovení sil a energie, například odpočinkový pobyt nebo odpočinková aktivita. Tento termín může být také použit pro věci, které jsou určeny pro odpočinek, jako například odpočinkový koutek nebo odpočinkový oblečení. V tomto kontextu může být synonymem pro restituční nebo rekreační, což znamená, že slouží k obnově fyzického a psychického stavu. Celkově tedy slovo odpočinkový popisuje věci nebo činnosti, které mají za cíl uvolnit a odpočinout.
Synonyma: dovolenkový, restituční, rekreační, relaxační, oddychový, uvolňující, relaxační, regenerační, zotavovací, uvolňující
Hovorově: odpočívající, relaxační, oddechový, nečinný, pohodový, lenošivý
Další synonyma
Polygrafický
Slovo "polygrafický" označuje všechny činnosti související s tiskem, včetně návrhu, přípravy a samotného tisku. Tato činnost se věnuje výrobě různých tiskovin, jako jsou knihy, noviny, časopisy, plakáty atd. Tisk se provádí pomocí různých technik a technologií, jako je například litografie, ofset nebo sítotisk. V současné době se polygrafická produkce využívá v mnoha oblastech, včetně reklamy, vzdělávání, průmyslu a mnoha dalších.
Legitimovat
Potvrdit či odůvodnit, udělat něco platným a oprávněným.
Zasloužit se
Zasloužit se znamená získat si něco, co si člověk zaslouží, například ocenění nebo pochvalu. Je to výraz pro to, když někdo svou prací, úsilím nebo jednáním dosáhne něčeho, co mu náleží. Je to také synonymum pro zasloužit si, což znamená, že někdo má právo na něco, protože toho dosáhl svým vlastním úsilím. V tomto kontextu se slovo zasloužit se používá pro vyjádření toho, že někdo má něco získat, protože si to zaslouží.
Beznadějný
Beznadějný je popisem situace nebo stavu, který se vyznačuje zoufalostí a pocitem ztráty naděje. Označuje něco, co se zdá být neřešitelné nebo nedosažitelné. Je to stav, kdy se člověk cítí ztracený a nemá žádnou naději na zlepšení situace.
Povětroň
Zařízení využívající sílu větru pro výrobu energie, které se skládá z rotoru, generátoru a dalších částí.
Snítka
Malé zrno nebo zrníčko, obvykle rostlinného původu. Slovo se používá zejména v souvislosti s obilím, ale může označovat i jiné druhy zrníček, například semínka ovoce nebo zeleniny. V kontextu se může také vztahovat k malým částicím prachu nebo písku. Slovo "snítka" se často používá i v přeneseném smyslu, jako například "snítka naděje" nebo "snítka štěstí".