Poručnický
Význam slova: je označení pro příslušníka nižšího stupně v armádě nebo policii, který vykonává rozkazy svého nadřízeného. Označuje tedy podřízenost a závislost na vyšším veliteli. V běžném jazyce se používá i pro označení podřízeného pracovníka nebo asistenta. Slovo poručnický může také vyjadřovat nedostatek autority nebo vůdcovství.
Synonyma: vojenský, náčelníkový, subdodělnický, podplukovnický, poručíkový, kapitánský, majorův, lieutenantův, kolonelův, generálský
Hovorově: velitelský, velitelský, komandérský, šéfovský, nadřízený, autoritativní
Další synonyma
Vyparádit
Vyparádit znamená vyprázdnit prostor nebo místnost, odstranit všechny věci a nechat ho prázdné.
Blaseovaný
- Slovo "blaseovaný" znamená drzý a pyšný. Je to charakteristika pro člověka, který se chová a jedná arogantně a sebevědomě. Je to člověk, který má vysoké sebevědomí a snaží se to ukázat ostatním. Je to člověk, který je přesvědčený o své vlastní důležitosti a nadřazenosti. Toto slovo může být použito i v negativním smyslu, kdy popisuje někoho, kdo je příliš sebestředný a nevšímá si ostatních.
Utkvět
Znamená usídlit se nebo přikotvit. Jedná se o proces, kdy se něco nebo někdo usadí nebo usadí v mysli nebo paměti. Může to být také spojeno s pocitem, že se něco nebo někdo zakoření nebo se stane nedílnou součástí našeho života. V některých případech může být také spojeno s negativním významem, kdy se něco nebo někdo nechce pohnout nebo změnit.
Samomluva
Samomluva je monologická forma vyjadřování, při které mluvčí promlouvá sám k sobě nebo k přítomným osobám, aniž by očekával jejich odpověď. Tato forma se využívá zejména v literatuře, divadle nebo filmu, kde slouží k prohloubení charakteru postavy nebo k vyjádření jejích myšlenek a pocitů. V běžné komunikaci se může jednat o projev introspekce nebo sebereflexe.
Reportérský
označuje něco, co se týká reportérů, jejich práce nebo stylu. Může se jednat o informační nebo žurnalistický charakter, který je spojen s výkonem reportéra.
Proč
Výraz "proč" se používá pro vyjádření otázky ohledně důvodu nebo příčiny určitého jevu, situace nebo chování. Slouží k získání informace o důvodu, který vedl k danému stavu.