Přihrbený
Význam slova: Slovo \"přihrbený\" označuje stav, kdy je někdo zakřivený, skloněný nebo shrbený. Popisuje osobu, která má sklony k předklonu, nebo která se chová skrytě a uzavřeně. V kontextu může být použito jako přídavné jméno pro popis vzhledu nebo chování člověka.
Synonyma: sklopený, ukrytý, zakrytý, skrytý, stlačený, přitisknutý, sklonil, přikrčený, zahýbal, skrčený
Hovorově: přiblběný, přivázaný, připoutaný, připečený, připředený, přilepený
Další synonyma
Zastiňovat
Zakrývat nebo skrývat něco před zraky jiných lidí nebo před sluncem. Může být také použito ve smyslu stínění něčeho, jako například zastínění stromem.
Přidusit
udusit, potlačit, ztlumit, uškrtit, uškrtávat, dusit, přikrýt, potlačit dech.
Zvolna
POSTUPNÝ A POMALÝ. Zvolna znamená, že něco probíhá pomalu a postupně, bez spěchu nebo náhlého pohybu. Je to slovo, které vyjadřuje klidný a mírný průběh něčeho, bez rychlých změn nebo překotných akcí. Zvolna se používá zejména v situacích, kdy je potřeba něco dělat opatrně a s rozvahou, nebo když je třeba se uvolnit a zpomalit tempo. Je to slovo, které evokuje pocit pomalého pohybu, uklidnění a plynulosti.
Předat
Předat znamená předložit, předávat nebo přenést něco někomu jinému. Může se jednat o předání informace, předmětu nebo práva. Předání může být fyzické nebo virtuální a může být prováděno osobně, elektronicky nebo skrze prostředníka. Předat také může znamenat předat odpovědnost nebo kontrolu nad něčím jinému. Celkově se jedná o akci, kdy se něco předává z jedné strany na druhou.
Honosivý
označuje osobu nebo věc, která je významná, vznešená, majetná a projevuje to ve svém chování, vystupování a životním stylu. Je to člověk nebo věc, která se ráda ukazuje a chlubí se svým bohatstvím nebo společenským postavením. Honosivý člověk je obvykle vnímán jako pyšný a arogantní, ale zároveň je to často osoba s vysokým sebevědomím a silnou osobností.
Psychologie
Popisuje obor vědy, který se zabývá studiem lidského myšlení, chování a duševních procesů. Psychologie se zaměřuje na výzkum a porozumění lidskému vnímání, emocím, motivaci a sociální interakci.