Rekomando

Význam slova: Rekomando je označení pro návrh nebo přání, které je vyjádřeno v určité situaci nebo kontextu. Jedná se o konkrétní požadavek nebo doporučení, které může být adresováno jednotlivci nebo skupině lidí. V jazyce se však může používat i jako obecný termín pro výzvu nebo požadavek.

Synonyma: doporučení, návrh, přání, žádost, připomínka, doporučování, požadavek, prosba, odporučení, naléhání

Hovorově: šmudlík, chytráček, vychytralý, drzoun, mazánek, šibal

Další synonyma

Sklonit se

Přiklonit se, snížit svou výšku nebo polohu, obvykle z důvodu respektu nebo pokory. Slovo se také může používat v přeneseném smyslu, jako například "sklonit se k názoru", což znamená přijmout nebo být nakloněný k nějakému názoru nebo myšlence. V obecném smyslu tedy znamená přizpůsobit se nebo podřídit se.

Sympatie

Popis pojmu, který označuje přízeň nebo náklonnost k něčemu nebo někomu. Tento vztah může být založen na sympatii, tedy přitažlivosti nebo souznění, nebo na sympatii, tedy soucitu a porozumění. V každém případě se jedná o pozitivní emoce a příznivý postoj k určitému objektu. Slovo "sympatie" může být použito v různých kontextech, například v osobních vztazích, politice nebo umění.

Ubrat

Snížit nebo zmenšit. Jedná se o sloveso, které vyjadřuje proces snižování nebo zmenšování něčeho, například množství, velikosti, váhy apod. Toto slovo se používá v různých kontextech, například při úpravách čehokoli, od oblečení až po texty. Jeho opakem je slovo přidat.

Spojka

Slovní spojení, které slouží k propojení dvou vět, výrazů nebo pojmenování dvou různých věcí. Používá se k vyjádření vztahu mezi těmito prvky a k vytvoření souvislosti mezi nimi. Spojuje dva nebo více členů věty a umožňuje tak vyjádřit jejich vzájemný vztah a význam. V jazyce se vyskytuje mnoho různých druhů spojek, například příslovečné, podřadné, souřadné nebo významové. Spojují slova, věty nebo výrazy a tvoří tak srozumitelný a logický text.

Kónus

Kónus je geometrický útvar, který má tvar kužele. Je to třírozměrný objekt, který má kruhový základ a postupně se zužuje až do ostrého cípu. Je to tedy hranol s jeho vrcholem na jedné straně a základnou na druhé. Kónus se často používá v geometrii, matematice a fyzice. V architektuře se kónusy mohou vyskytovat například jako špičky střech nebo věží. V přírodě se kónusy vyskytují například u sopuch nebo jehličnatých stromů.

Načechraný

Upravený, připravený k použití, zhotovený tak, aby vypadal pěkně a neatraktivně.