Rozesmutnělý

Význam slova: oslabený, ztrápený, zarmoucený, znechucený.

Synonyma: smutný, zarmoucený, znechucený, ponurý, zdrcený, skleslý, truchlící, žalostný, znejistělý, beznadějný

Hovorově: smutný, sklíčený, zarmoucený, rozrušený, skleslý, deprimovaný

Další synonyma

Přemáhat

Ovládat, přemoci. Slovo "přemáhat" znamená ovládnout nebo přemoci své emoce, myšlenky nebo chování. Může se také používat v přeneseném smyslu, když někdo přemáhá své limity nebo se snaží překonat nějakou překážku. Je to slovo, které vyjadřuje sílu, odhodlání a vůli.

Zrádný

označuje osobu nebo jednání, které je podlé, nečestné a zákeřné. Slovo se používá pro popis chování, které zahrnuje zradu, klamání a manipulaci. Zrádný člověk se projevuje jako falešný přítel, který není schopen držet slovo a neustále se snaží dosáhnout svých cílů za každou cenu. V kontextu může být použito i pro popis vlastností nebo situací, které jsou nebezpečné a nepředvídatelné.

Mlít se

Rozdrtit, rozemlít, rozmělnit, rozdrtit, roztřídit, rozpůlit, rozštípnout, roztrhat, rozdělit, rozdrtit.

Koncentrovaný

Slovo "koncentrovaný" znamená soustředěný nebo skoncentrovaný. Je to stav, kdy se něco nebo někdo zaměřuje na jednu věc nebo úkol a plně se mu věnuje. Tento stav může být dosažen fyzicky nebo mentálně a znamená, že se člověk nebo věc soustředí na jediný cíl a neodvádí pozornost na jiné věci. Je to stav, který vyžaduje vysokou úroveň pozornosti a soustředění.

Nedovzdělanec

Osoba, která není vzdělaná, neumí číst ani psát. Je to člověk, který nemá základní vzdělání a neovládá základní gramatická pravidla. Jedná se o negramotného jedince, který nemá dostatečné znalosti a dovednosti v oblasti vzdělání. Takový člověk se může potýkat s řadou obtíží v běžném životě, protože mu chybí základní schopnosti a vědomosti.

Antologie

Soubor nebo sbírka literárních děl, která jsou spojena společným tématem, autorem nebo dobou vzniku. Antologie může obsahovat básně, povídky, prózy, ale i jiné druhy literárních děl. Je to jakýsi výběr nejlepších či nejznámějších děl určitého žánru nebo období. Slovo antologie pochází z řeckého "anthos" (květ) a "legein" (sbírat).