Soptivý

Význam slova: Slovo "soptivý" popisuje nespokojeného nebo nelibého člověka. Je to osoba, která projevuje nevraživost nebo nespokojenost, a to může být způsobeno různými faktory, jako jsou osobní problémy, špatná nálada nebo nespokojenost s něčím. Slovo "soptivý" může být použito k popisu chování nebo nálady člověka.

Synonyma: nářčí, nespokojený, nelibý, vzteklý, podrážděný, rozhněvaný, zlostný, hlasitý, protivný, bouřlivý

Hovorově: náruživý, chlupatý, horkokrevný, dýmající, vřelý, plamenivý

Další synonyma

Olysalý

Slovo olysalý znamená vyschlý nebo suchý. Je to popis stavu, kdy je něco bez vlhkosti nebo tekutiny. Tento termín se obvykle používá k popisu předmětů nebo materiálů, které ztratily svou původní vlhkost nebo tekutinu. Může se také používat k popisu pokožky, vlasů nebo rostlin, které jsou suché a nedostatečně hydratované. Olysalý může být také synonymem pro slovo vyschlý, ale v některých kontextech může mít odlišný význam.

Probádat

zkoumat, prohlížet, studovat, analyzovat, zkoušet, pátrat, prozkoumávat, zjišťovat.

Něha

Popis slova vyjadřující mírnost a milosrdenství. V kontextu může být použito k popisu jemnosti, něžnosti a péče, kterou projevujeme k druhým. Slovo nese v sobě význam láskyplného a soucitného jednání.

In perpetuum

"in perpetuum" je trvale nebo neustále. Toto slovo se používá k vyjádření něčeho, co bude trvat navždy nebo po neomezenou dobu. Může se také použít k označení něčeho, co se děje nepřetržitě nebo neustále. Slovo "in perpetuum" pochází z latinského jazyka a doslovně znamená "navždy".

Rozvrstvit

Rozvrstvit znamená rozdělit, rozčlenit nebo zařadit do vrstev. Používá se v přeneseném i doslovném smyslu, například při popisu vrstev v zemské kůře nebo při řazení úkolů do časového plánu.

Pravdivý

PRAVDIVÝ (UPŘÍMNÝ, SINCER); Slovo "pravdivý" znamená vyjadřování pravdy, bez záměrného zkreslování či skrývání skutečnosti. Je synonymem slov upřímný a sincer, které také vyjadřují bezelstnost a pravdomluvnost. V kontextu se používá pro charakterizaci člověka nebo jeho výpovědi. Je protikladem k slovům lživý, nepravdivý či klamavý.