Táta

Význam slova: Mužský rodič, biologický nebo adoptivní, který má zodpovědnost za výchovu a péči o své dítě. Je to důležitá autoritativní postava v rodině, která poskytuje lásku, podporu a vedení. Táta je často spojován s ochranou, silou a moudrostí. Vztah s tátou může mít velký vliv na psychický a emocionální vývoj dítěte. V mnoha kulturách je táta považován za hlavu rodiny a zastává důležitou roli v jejím fungování.

Synonyma: otec, otec, rodič, tatínek, otče, tatík, taťka, fotr, přítel, dědeček

Hovorově: starší muž, pán, otec, hlava rodiny, táta, starší chlap

Další synonyma

Žoviální

Popis slova, který se uvede v tomto kontextu: "Veselý, radostný."

Křoupavý

Křoupavý je charakterizován jako praskavý nebo chrupavý. Je to pocit, který vzniká při kousání něčeho, co má křehkou a chutnou strukturu, jako jsou například chipsy nebo sušenky. Je to zvuk nebo pocit, který vzniká při rozdrcení malých kousků něčeho suchého nebo křehkého. Je to vlastnost, která je často spojována s potravinami, ale může se vztahovat i na jiné materiály, jako jsou například listy nebo sníh. Všechny tyto věci mají společné to, že se při manipulaci s nimi projevuje charakteristický zvuk nebo pocit, který lze popsat jako křoupavý.

Posměšek

slovní spojení používané k vyjádření posměšného nebo pohrdavého postojů vůči někomu nebo něčemu.

Šablona

Šablona je model nebo prototyp, který slouží jako vzor pro vytvoření něčeho nového. Jedná se o předem připravený formát, který lze využít opakovaně pro různé účely. Používá se například v grafickém designu, programování, ale i v běžném životě, kdy může být šablona například pro psaní pracovních emailů. Význam slova šablona je tedy obecně předem připravený vzor, který lze využít pro snazší a efektivnější práci.

Rozluštit

Odhalit, vyřešit nebo objasnit něco, co bylo dříve nejasné nebo tajemné. Jedná se o proces, při kterém se rozšifrují informace nebo se přijde na řešení problému.

Válečný

označuje něco, co souvisí s válkou nebo se jí týká, např. válčící strany, vojenské akce, zbraně, strategie apod.