Terciární
Význam slova: tříděné, třídní. Terciární se používá pro označení třetího stupně, fáze nebo kategorie něčeho. V biologii se jedná o třetí stupeň vývoje organismu, v chemii o třetí stupeň složitosti molekuly. V kontextu třídění znamená, že se něco dělí do třetí úrovně nebo kategorie. Terciární vzdělání pak označuje třetí stupeň vzdělání po základním a středním školství. V kontextu třídního třídění se jedná o třetí úroveň, na které se něco třídí nebo klasifikuje. V tomto případě se tedy jedná o třetí nejvyšší stupeň třídění. Terciární
Synonyma: třetí, tříděné, třídní, třídový, třída, třídící, třídějící, třídní, třídující, třídující
Hovorově: akademický, třetí, třetího řádu, třetího stupně, vyšší, vysokoškolský
Další synonyma
Blažený
Blažený je člověk, který je šťastný, spokojený, dobře situovaný a má pocit, že dosáhl cílů, o kterých snil.
Kvantum
Pojem označující určitý počet nebo míru, která se vyskytuje v oblasti matematiky a fyziky.
Ctižádostivý
Snaživý, usilovný, toužící po úspěchu a uznání. Osoba, která je ctižádostivá, se snaží dosáhnout svých cílů a být nejlepší v tom, co dělá. Má silnou touhu po vlastním úspěchu a uznání od ostatních. Ctižádostivý člověk je motivován k neustálému zlepšování a dosahování vysokých výsledků.
Nedojedený
slovo, které označuje jídlo, které nebylo dojedeno, zbaštěno nebo přežrán. Jedná se o stav, kdy je jídlo nedokončené, částečně snědené nebo neuspokojivě nasycující. V kontextu se může používat k popisu nedostatečného příjmu potravy nebo kritiky nekvalitního jídla.
Pozdvihnout se
Vyšplhat se, vystoupit nahoru, zvednout se. Slovo se používá v případě, kdy se něco zvedá nebo vyšplhává nahoru. Obvykle se používá v kontextu fyzického pohybu, například když někdo vstává z postele nebo se zvedá ze židle. Slovo může také symbolizovat výstup na vyšší úroveň, například v kariéře nebo v osobním rozvoji.
Ujistit
Potvrdit nebo ubezpečit někoho o něčem, co je pravdivé nebo se bude stát. Toto slovo se používá k vyjádření jistoty a důvěry v něco nebo někoho. V kontextu se používá k vyjádření toho, že někdo zaručuje nebo potvrzuje pravdivost nebo platnost něčeho.