Útisk
Význam slova: Slovo "útisk" znamená opresivitu a ponížení, tedy nespravedlivé a násilné jednání vůči někomu nebo něčemu. Je to stav, kdy je někdo nebo něco potlačováno, omezováno a utlačováno. Tento termín se používá především v souvislosti s nespravedlivým jednáním vlády, autorit nebo mocných jedinců vůči slabším a bezmocným. V kontextu může být použit například ve větě: "Boj proti útisku a nespravedlnosti je důležitým cílem naší společnosti."
Synonyma: týrání, opresivita, ponížení, poddanost, nesvoboda, otroctví, zotročení, násilí, nadvláda, utlačování
Hovorově: zlost, tyranie, nespravedlnost, utrpení, ponižování, potupení
Další synonyma
Objasnit
Vysvětlit nebo zdůraznit něco, co není zřejmé nebo je nejasné.
Narativní
Popis slova, který se užívá pro vyprávění nebo příběh.
Přitroublost
Slovo, které vyjadřuje hloupost a nezodpovědnost. Je to stav, kdy člověk jedná bez rozmyslu a bez ohledu na následky. Přitroublost je charakteristická pro osoby, které se nedokážou chovat zodpovědně a rozumně. Je to vlastnost, která může vést k problémům a konfliktům v osobním i pracovním životě.
Examinátor
Examinátor je osoba, která provádí zkoušení nebo inspekci. Je to člověk, který má na starosti posouzení schopností nebo kvality něčeho nebo někoho. Může se jednat například o učitele, lékaře, právníka nebo jiného odborníka, který má právo a povinnost provádět zkoušení nebo kontroly. Examinátor musí být objektivní a spravedlivý a jeho úkolem je poskytnout zpětnou vazbu a zhodnotit výsledky zkoušení nebo inspekce
Verš
Verš je básnická forma, která se skládá z řádků, obvykle se střídají rýmy. Může se jednat o říkanku nebo zpěv, který se vyznačuje rytmickým průběhem a často má melodickou podobu. Verš je základní stavební prvek poezie a má důležitou roli v literární tvorbě.
Plápolání
Popis slova je to pohyb plamenů, který vzniká hořením. Je to nepravidelný, rozkmitaný pohyb, který vytváří vlnící se světlo a teplo. Plápolání je často spojováno s ohněm a vytváří dojem života a energie. Je to symbol síly, vášně a nekonečného pohybu.