Oddechový

Význam slova: Popis slova, který se používá v souvislosti s dýcháním a dechem. Označuje něco, co je spojeno s relaxací, uvolněním a klidem. Toto slovo se často vyskytuje v kontextu cvičení, meditace nebo jiných aktivit, které mají pozitivní vliv na naše dýchání a celkový stav těla a mysli. Využívá se také v lékařství, kde se používá k označení metod a léčebných postupů, které mají za cíl zlepšit kvalitu dýchání a tím i celkový zdravotní stav.

Synonyma: dýchací, dechový, dýchání, dýchání, nadechnutí, vdechování, vdechnutí, výdech, výdechnutí, vydechování

Hovorově: relaxační, odpočinkový, uvolňující, klidný, bezstarostný, pohodový

Další synonyma

Štiplavost

Ostrý pocit pálení nebo pálivosti, který vzniká při kontaktu s něčím dráždivým nebo podrážděním pokožky.

Výstava

Výstava je prezentace nebo ukázka něčeho, často uměleckého díla nebo sbírky. Jedná se o veřejnou událost, kde jsou vystaveny předměty, obrazy, fotografie nebo jiné exponáty. Cílem výstavy je představit něco nového nebo zajímavého, informovat a zaujmout návštěvníky. Výstava může být také součástí kulturního nebo vzdělávacího programu.

Nesourodý

Slovo "nesourodý" označuje stav, kdy jsou věci nebo prvky nesouladné, odlišné nebo neodpovídající sobě. Může se jednat o vzhled, charakter, názory, chování apod. Slovo "nesourodý" vyjadřuje nepatřičnost, neslučitelnost nebo nesouhlas.

Tematický

: Slovo "tematický" označuje něco, co se týká určitého tématu nebo oblasti. Je to synonymum pro slovo "témový" a znamená, že něco má určitý předmět nebo téma, se kterým souvisí. Tento termín se často používá v kontextu jako například "tematický okruh" nebo "tematický večer".

Následující

Slovo "následující" označuje něco, co následuje po něčem jiném, co je předcházející. Je to synonymum pro slova jako "další", "příští" nebo "pozdější". V kontextu se používá k označení něčeho, co se stane nebo se stalo po něčem jiném. Slovo "následující" má tedy význam "následný" nebo "pozdní".

Kolaborace

Spolupodílení nebo spolupůsobení, zejména v kontextu uměleckého či vědeckého tvůrčího procesu. Tato spolupráce může být dobrovolná nebo nucená a může být motivována různými faktory, jako jsou například sdílení znalostí, vytváření synergií nebo dosažení společného cíle. V kontextu druhé světové války se termín kolaborace používá pro spolupráci s okupačními silami a jejich režimy.